NİKAH ŞEKERİ

Nikah Şekeri

Nikah şekeri

Nikah Şekeriniz için Seçenekler
Nikahınıza anlam katan ögelerden biri de nikah şekeridir. Video ve resimlerden sonra belki de en kalıcı anlamı verecek olan, davetlilerin hatıra olarak saklayacakları bir nesnedir nikah şekeri.

Adetlerimiz arasında köklü bir geçmişe sahip olan nikah şekeri de zamanla bazı değişiklikler göstermiştir. Klasik olarak; tülden, badem şekeri ve gelin telinden oluşturulan şekerler hemen hemen yok oldu. Günümüzde lavanta kesecikleri, istiridye, mumluklar, mavi nazar boncukları ve ahşaptan mamül süsleri daha çok görüyoruz. Bu tür metaryallerin içinde ise artık bir klasik olan badem şekerinin yerine, lokum, çikolata ve renkli bonbon çeşitlerini görüyoruz. Bu arada küçük bir hatırlatma: yaz düğünlerinde, sıcak hava sebebiyle çikolatanın eriyip problem yaratabileceğini unutmamak gerekir.

nikah şekerleri

Nikah Şekeri Planlaması
Nikah şekerinizin siparişini yaklaşık 3-4 hafta önceden verin.

Nikah şekerinizin davetiyenizle uyumlu olarak yapılabileceğini unutmayın.

Kaç adet şeker yaptıracağınızı hesaplarken, davetiyede olduğu gibi aile sayısını değil, kişi sayısını dikkate almalısınız.

Nikah şekerlerinizi düğününüzden 2-3 gün önce teslim almanız, olabilecek bir aksiliği düzeltmek için size zaman kazandırır.

Nikah şekerleri davetliler salona girmeden içeri alınmalı ve dağıtıma hazırlanmalıdır.

Şekerlerin dağıtımı, karton ambalajından olmamalı, şık ve süslü bir sepetten yapılmalıdır.

Dağıtımı yapacak olanlar, bir anda oluşacak kalabalığa karşı nezaketle yaklaşmalıdırlar.

Nikah şekerlerinin arkasında "Teşekkür Ederiz" yazısı, çiftin isimleri ve tarih yazılı olmalıdır.

Nikah şekeri çeşitleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerimizde oldukça fazladır. Firmaların internet sitelerinden de bir çok modele ulaşabilirsiniz.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN