DÜĞÜN SALONU

Düğün Salonu - Düğün Mekanı - Teknede Düğün

Düğün salonu

Size Uygun Düğün Mekanı Hangisi?
Hayatınızın en önemli "Evet" kelimesinin ağzınızdan döküleceği yer için karar verdiniz mi?

Düğün mekanı seçiminizde pek çok seçenek bulunmakta: Otellerin balo salonları, düğüne uygun olan kaliteli restoranlar, yaz düğünleri için sevimli bahçeler, düğün ortamına uygun gezi tekneleri... Size düşen; mevsimi, maliyeti, davetli sayısını hesaba katarak nasıl bir düğün arzu ettiğinize karar vermek. Tabii ki detayları da inceden inceye hesaplamalısınız. Biliyorsunuz ki, düğün hayatta bir kez olur (en azından öyle olmasını dileriz).

Beraber Karar Verin
Düğününüzü nerede ve ne şekilde gerçekleştireceğinize karar verirken sadece eşinizle fikir birliğinde olmanız yetmez. Ailenizle de görüşülmeli ve ortak bir fikir elde etmelisiniz. Şunu unutmamak gerekir ki, seçiminizi yaparken en önemli kriter bütçeniz olacaktır. Ayrıca; çok gösterişli ve resmi havada geçecek olan bir düğünden çok, daha sıcak bir ortamda, yakınlarınızla birlikte yapacağınız bir düğün, samimiyet ve eğlence açısından sizi daha fazla mutlu edebilir. Bütçenizi çok fazla zorlamadan, sadece yakın çevreniz ile birlikte olabileceğiniz, nikahtan sonra samimi bir kokteyl ile de pekala hoş bir kutlama gerçekleştirebilirsiniz. Tabii, kokteyl yerine yakınlarınıza bir yemek vermeyi de tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde bir organizasyon düşünmeniz durumunda, hazırlıklarınızı planlayıp araştırmanıza başlamanızda yarar var. Düğüne az bir zaman kala zaman su gibi akıp geçecektir. Daha yapacak çok işiniz var...

Düğün mekanı

Detayları Önemseyin
Bu konuda ilk başta ailelerinizle görüşmeli ve davetli sayısını hesaplamanız gerekir. Düğün ortamında servis olup olmadığını da öğrenip, ona göre hareket etmelisiniz. Eğer servis yapılmıyorsa, bir catering servisine başvurmanız gerekebilecektir. "Söz uçar, yazı kalır" derler. Kararınızı verdikten sonra ödeme planınızı ve diğer detayları yazıya dökerek sözleşmenizi belgeli olarak yapmanızı öneririz. Genellikle tercih hafta sonu düğünleri olduğundan, hafta içi düğün fiyatların daha cazip olduğunu görüyoruz. Düğün mekanınız kapalı bir ortam ise, mekandaki havalandırmanın çalışmasını da görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca salonu, masaların yerleştirilmiş haliyle önceden görmek önemlidir.

Tecrübelerle sabittir; her ne yaparsanız yapın, arkanızdan dedikodu yapılması kaçınılmazdır! Bu durumda belki de çok pahalı ve gösterişli bir düğün yapmak yerine, daha vasat bir düğün yapıp, aradaki farkla çok hoş bir balayına çıkabilirsiniz.

Düğün Mekanı denince, özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerimizde seçenekler oldukça fazla...

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN