DAVETİYE

Davetiye

Davetiye

Davetiye ve İncelikleri
Evlilik söz konusu olduğunda düşünmeniz gereken bir konu da "Davetiye" olacaktır. Davetiye; düğünün yerini, tarihini, davet edilen kişiye (aileye) bildirir.

Davetiyelere eklenen LCV (Lütfen Cevap Veriniz) yazısı aslında oldukça önem taşıyan bir konudur. Bu üç harften oluşan kısaltma yazı, davetlilerin düğüne katılıp katılamayacaklarını düğün sahibine bildirilmesini sağlar. Düğün sahibi de, düğüne katılacak olan davetli sayısını oldukça kesin bir şekilde elde eder ve hazırlıklarına ona göre yön verebilir. Davetiyeler genellikle atılmaz ve yıllarca saklanır. Böylece o güzel gün tekrar tekrar hatırlanabilir.

Davetiyenizi Oluştururken...
Davetli listenizi düğünden 3 ay önce hazırlamaya başlamanız önerilir. İlk planda akla gelmeyen kişiler, aklınıza geldikçe listeye eklenebilir.

Davetiye modelinizi ve kaç adet bastıracağınızı düğünden 2 ay önce belirleyiniz. Ailelere 1 adet davetiye gönderileceğini hatırlatırız.

Bazı kişileri sadece nikaha davet edecekseniz bu kişilerin adedini belirleyiniz.

Davetiye basımı için siparişinizi vermeden önce firmaya vermeniz gereken bilgiler vardır. Bunlar; nikah veya düğün yeri ve tarihidir. Doğal olarak önce bunlara kesin karar vermiş olmalısınız.

Davetiyenize telefon numaranızı yazmanız, davetlilerin törene katılıp katılamayacaklarını size bildirebilmelerini sağlayacaktır. Bunu garanti etmek için LCV (Lütfen Cevap Veriniz) ibaresini de ekleyebilirsiniz.
davetiyeler
Davetiyelerinizin 1 ay kadar önce elinizde hazır olması gerekir. Uzaktaki davetlilere davetiyelerini daha önce gönderiniz.

Unutabileceğiniz davetli olabilir düşüncesiyle, davetiyelerinizi %5-10 daha fazla bastırabilirsiniz.

Davetiyenizin prova baskısını görüp kontrol etmeden baskıya geçilmesine onay vermeyiniz.

Basımı yapacak firmayla yapmanız gereken sözleşmeye, davetiyenin kodunu, yazılacak yazı metnini, kullanılacak renk kodunu ve teslim edileceği tarihi ekletin.

Davetiye siparişleri 100 adet ve katları şeklinde (300 - 400 adet gibi) verilebilmektedir.

Davetiyenizin daha güzel ve estetik olması için, davetli ismini zarfa bir hattat tarafından yazdırtabilirsiniz.

Davetiye çeşitleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerimizde oldukça fazladır. Davetiye firmalarının internet sitelerinden de bir çok modele ulaşabilirsiniz.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN