TAKI

Alyans - Takı - Tektaş

 nikah yüzüğü

Alyans ve Anlamı
Evliliğin en somut objesidir alyans! Sadece değerli bir aksesuar olmadan öte, iki kişinin birbirine ait olduğunu göstermesi bakımından topluma da bir mesajdır aslında.

Alyansın yeri hep sol elin dördüncü parmağı olagelmiştir. Bu gelenek asırlardır bir çok toplumda aynı şekilde sürmektedir. Pekala, bu gelenek neden bu şekildedir? Bu geleneğin çıkışı eski bir Mısır inanışından doğmuştur. Eski Mısır uygarlığında, sol elin yüzük parmağındaki bir damarın kalbe kadar gittiğine inanılırmış. Bu nedenle de yüzükler hep bu parmağa takılırmış. Bu gelenek hala sürmektedir.

Alyans Seçimi
Alyans, ömür boyu kullanılacak bir takı olması nedeniyle dikkatlice seçilmelidir. Belli bir zaman sonra alyans da tabii ki değiştirilebilir. Ancak daha güzel, daha pahalı, daha estetik bir alyans almış olsanız bile, o ilk kez takılan alyansların manevi değerini yakalayamazsınız. Çünkü o alyanslar "o gün" takılmıştır.
 
 Alyans

Mücevher Seçenekleri ve Markalar
Seçenekler öyle fazla ki! Firmalar en estetik, en göz kamaştırıcı modelleri sunabilmek için adeta bir yarış içindeler. Mağazalarında sizin için sergiledikleri ürülerini zaman zaman düzenlenen mücevher fuarlarında da en ilgi çekici şekilde beğeninize sunabiliyorlar. Alyans, bileklik, setler, kolye, küpe, gerdanlık, broş, bilezik, tek taş, inci takımı, Trabzon bileziği ve saat çeşitleri bu fuarlarda ziyaretçilerin karşısına çıkmaktadır.
Mücevher konusunda da diğer bir çok sektörde olduğu gibi markalaşma son yıllarda oldukça artmıştır. Büyük markaların bu sektörde yer alması, tüketiciler için bir güven unsuru olmaktadır. Satın almış oldukları mücevherleriyle beraber verilen sertifika da çok önemli bir güven unsurudur.
 
takı ve alyans
Atasay, Goldaş, Stork, Altınbaş gibi sektörün büyük firmalarını artık birçok bölgede görebilmekteyiz. Tabii ki, Kapalıçarşı da bu konunun merkezi olmaya devam etmektedir. Yüzlerce mağazanın bir arada bulunmasının yanısıra, tarihi bir mekanın içinde bulunarak yapılan alışveriş insanlara haz da vermektedir. Bu sektörde İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimiz hacim açısından başı çekmektedir.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN